Finansowanie wyjazdów na wydarzenia

Finansowanie wyjazdów na wydarzenia

 

Celem finansowania udziału polskich naukowców w międzynarodowych konferencjach, warsztatach, szkołach lub spotkaniach bilateralnych dotyczących badań z użyciem XFEL lub technologii XFEL jest promocja i wsparcie badań prowadzonych przez polskich naukowców z użyciem XFEL, nawiązywanie przez polskich badaczy kontaktów ze środowiskiem użytkowników XFEL oraz podnoszenie kompetencji naukowych związanych z wykorzystywaniem XFEL i technik komplementarnych.

 

W ramach grantu MNiSW istnieje możliwość uzyskania refinansowania udziału w międzynarodowych konferencjach dot. badań z wykorzystaniem XFEL.

Osobami uprawnionymi do refinansowania są naukowcy, doktoranci i studenci polskich jednostek naukowych.

 W najbliższym półroczu (do końca lipca 2025) polecamy udział w następujących wydarzeniach:

  • 19-23.05.2025: Research School “Ultrafast phenomena in Chemistry: Laser-matter interactions at the femto- and atto-second time scales”, Zaragoza, Spain;

https://www.cecam.org/workshop-details/ultrafast-phenomena-in-chemistry-laser-matter-interactions-at-the-femto-and-atto-second-time-scales-1412

Termin nadsyłania wniosków o refinansowanie udziału w wymienionych wydarzeniach to 6.04.2025. W wyjątkowych wypadkach, w miarę dostępności środków, rozpatrzone zostaną także wnioski nadesłane po podanym terminie albo na inne (nie wymienione) konferencje międzynarodowe związane z badaniami XFEL.

 

Jednocześnie chcielibyśmy Państwa zaprosić do wzięcia udziału w sesjach dot. badań z użyciem XFEL zorganizowane na krajowych konferencjach:

 

W przypadku ISSRNS istnieje możliwość uzyskania refinansowania udziału w konferencji (zgodnie z zasadami podanymi powyżej) pod warunkiem zgłoszenia abstraktu związanego z badaniami XFEL.

Więcej informacji na stronie:

https://www.ifpan.edu.pl/cd-xfel/wydarzenia/?category=organizacja-warsztatow-i-sesji-konferencyjnych

 

Procedura uzyskania refinansowania udziału w konferencji, warsztatach, szkołach o tematyce związanej z badaniami XFEL jest następująca:

– złożenie wniosku (preferowany język angielski) z krótkim uzasadnieniem (wzór wniosku poniżej) na adres: cd-xfel@ifpan.edu.pl
– akceptacja wniosku przez Radę Projektu;
– udział wnioskodawcy w konferencji/warsztatach/szkole;
– zamieszczenie podziękowań dla MNiSW na prezentacji/plakacie;
– złożenie krótkiego raportu z wydarzenia w ciągu 2 tygodni od wydarzenia na adres: cd-xfel@ifpan.edu.pl
– rozliczenie wyjazdu w jednostce macierzystej;
– przesłanie przez osobę kontaktową (wymienioną w umowie ramowej) noty obciążeniowej wraz z wymaganą w regulaminie dokumentacją;
– zwrot kosztów do jednostki macierzystej maksymalnie do kwoty 10 000 zł.

Uzyskanie refinansowania wymaga zawarcia umowy ramowej między IF PAN, a instytucją macierzystą.
Istniejące umowy ramowe: Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych we Wrocławiu, Instytut Fizyki Jądrowej PAN, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Trwa procedura akceptacji umowy w Instytucie Wysokich Ciśnień PAN. Dla pracowników Instytutu Fizyki PAN umowa ramowa nie jest wymagana.

 

Szczegóły dotyczące aplikacji o dofinansowanie znajdą Państwo w regulaminie.

Prosimy także o kontakt na adres: cd-xfel@ifpan.edu.pl