Program Sympozjum

08:30 Powitalna kawa
9:00 Otwarcie prof. Roman Puźniak Dyrektor Instytutu Fizyki PAN
9:10 Wystąpienia przedstawicieli władz państwowych i Polskiej Akademii Nauk
9:50 prof. Tomasz Dietl (Instytut Fizyki PAN)
70 lat Instytutu Fizyki PAN

Przedpołudniowa Sesja Naukowa

10:20 prof. Tomasz Story (Instytut Fizyki PAN)
  Fizyka eksperymentalna w Instytucie Fizyki PAN
10:50 prof. Emilia Witkowska (Instytut Fizyki PAN)
  Fizyka teoretyczna w Instytucie Fizyki PAN
11:20 prof. Bartłomiej Witkowski (Instytut Fizyki PAN)
  Instytut Fizyki PAN - innowacje dla społeczeństwa
11:50 prof. Klaus von Klitzing (Max-Planck-Institut für Festkörperforschung)
  The Quantum Revolution in Metrology
12:20  prof. Laurens Molenkamp (Universität Würzburg)
  Dilute Magnetic Topological Insulators
12:50 Lunch oraz Sesja posterowa Instytut Fizyki PAN Highlights

Popołudniowa Sesja Naukowa

14:30 prof. Alice Sinatra (École Normale Supérieure)
  Quantum metrology with atomic systems
 15:00 prof. Maciej Lewenstein (ICFO - Institut de Ciencies Fotoniques)
  IFPAN and me - Very many intersections in various places and levels
 15:30 prof. Georges Boulon (Université de Lyon)

Ce4+ evidence by XANES and optical spectroscopies in the fast scintillation mechanism of Ce3+-Mg2+-co-doped Gd3Al2Ga3O12 (GAGG) garnet crystals

16:00 Przerwa kawowa
 16:30 prof. Marek Potemski (Laboratoire National des Champs Magnétiques Intenses)
  Magnons, magnon polarons and spin-entangled optical resonances in semiconducting van der Waals antiferromagnets
 17:00 prof. Antonio Bianconi (RICMASS - Rome International Center for Materials Science of Superstripes)
  The superconducting dome of new artificial high Tc superlattices (AHTS) predicted by quantum design of multigap superconductivity driven by Fano-Feshbach resonance
 17:30 dr Andrzej Siemko (CERN - European Organization for Nuclear Research)
  CERN's Current and Future Accelerators and Poland's Contributions to Cutting-Edge Experiments
 18:00 Podsumowanie Sympozjum

Patronat honorowy:

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Doskonała Nauka II