Konwersatorium

Kinetic control of protein folding: Topological traps and a new class of misfolding

Miejsce: Zoom - Institute of Physics PAS, Warsaw
Professor Edward Patrick O'Brien; Pennsylvania State University, University Park, USA
Seminarium z Magnetyzmu i Nadprzewodnictwa

Quantum effects and nonequilibrium thermodynamics of erbium orthoferrite

Miejsce: Zoom - Instytut Fizyki PAN, Warszawa
Dr. Eduard Zubov; Kyiv Academic University
Seminarium z Fizyki Biologicznej i Bioinformatyki

Quantitative comparison of reaction-diffusion cellular automata with partial differential equations

Miejsce: Zoom - Instytut Fizyki PAN, Warszawa
Jan Wróblewski; Institute of Informatics, Faculty of Mathematics, Informatics and Mechanics, University of Warsaw

Zapamiętaj ustawienia
Zaznacz wszystkie zgody